• تداول الفوركس
  • الاستثمارات
  • برنامج الولاء
  • عروض
  • التحليلات
  • من أين أبدأ
  • نبذة عن الشركة

جفت‌ارز یورو دلار آمریکا: احتمال ادامه روند بدون تغییر به‌دلیل تعطیلات ایالات متحده

در روز پنج‌شنبه دوم ژوئیه، معاملات یورو با 0.10% کاهش نسبت به دلار روی 1.1239 بسته شد. خریداران سودی را که در جلسه اروپا پس از انتشار گزارش اشتغال ایالات متحده به‌دست آورده بودند، ازدست دادند.

«اداره کار ایالات متحده» به‌دیل اینکه روز جمعه تعطیل رسمی اعلام شده بود و شنبه 4 ژوئیه «روز استقلال ایالات متحده» است، گزارش خود را در روز پنج‌شنبه منتشر کرد.

گزارش اشتغال به‌عنوان شاخص اصلی‌ای که نتایج آن بهتر از پیش‌بینی‌ها بود، باعث خوشحالی بازار شد. در ایالات متحده در ماه ژوئن، 4.8 میلیون شغل در بخش غیرکشاورزی ایجاد شده است و این درحالی است که طبق پیش‌بینی‌ها انتظار می رفت 3 میلیون شغل ایجاد شود. علاوه‌براین، نرخ بیکاری از 13.3% به 11.1% کاهش یافت.

بهتر شدن شرایط در بازار کار نشان دهنده افزایش فعالیت‌های اقتصادی است که در ماه‌های مارس و آوریل به‌دلیل همه‌گیری جهانی ویروس کرونا کند شده بود. در ماه ژوئن، تعداد مشاغل در بخش‌های هتل‌داری، خرده‌فروشی، آموزش، مراقبت‌های بهداشتی/درمانی، تولیدی، و خدمات افزایش یافت.

براساس گزارش «وزارت بازرگانی» ایالات متحده، تعداد سفارشات کارخانه‌ها در ماه مه نسبت به ماه قبل 8.0% افزایش داشته است. این درحالی است که در آوریل شاهد 13.5% کاهش بودیم (که بعداً به -13.0% اصلاح شد).

اخبار روز (GMT+3):

10:50 فرانسه: شاخص مدیران خرید بخش خدمات توسط Markit (ژوئن).

10:55 آلمان: شاخص مدیران خرید بخش خدمات توسط Markit (ژوئن).

11:00 منطقه یورو: شاخص مدیران خرید بخش خدمات توسط Markit (ژوئن).

11:30 بریتانیا: شاخص مدیران خرید بخش خدمات توسط Markit (ژوئن).

1

«روز استقلال ایالات متحده»

جفت‌ارز یورو دلار آمریکا در دامنه‌ای 120 پیپی معامله می شوند. این دامنه قیمت برای معاملات درون‌کانالی مناسب است. درحال‌حاضر جفت‌ارز ما در میانه این دامنه و در محدوده سطر تراز (SMA55) معامله می‌شود.

تقویم اقتصادی امروز عملاً خالی است. بازارهای بورس در ایالات متحده بسته‌اند. به‌همین دلیل، قراردهای آتی مربوط به شاخص‌ها، ارزهای خارجی، ابزارهای خزانه‌داری، بخش کشاورزی، فلزات، و انرژی (CME GROUP) فقط تا ساعت 20:00 به وقت اروپای شرقی دردسترس خواهد بود.

فروشندگان توانستند 62% از میزان رشد را به عقب بازگردانند. فقط به یک محرک دیگر نیاز دارند تا ساختار موجی‌شکلی را که از قله 1.1303 شکل گرفته است تکمیل کنند. دو کف قبلی به سطر MA D1 رسیدند، بنابراین 1.1205 سطح بسیار مناسبی برای وارد شدن به پوزیشن معاملاتی خرید است. تنها دلیل نگرانی، تعطیلات رسمی ایالات متحده است که ممکن است باعث شود بازارها تا روز دوشنبه به خواب بروند. می‌خواهیم ریسک کنیم و پیش‌بینی کنیم که شاهد افزایش از 1.1205 به 1.1272 خواهیم بود. اما آیا جفت‌ارز یورو دلار آمریکا می‌تواند از 1.1230 عبور کند؟

بعید نیست. گزارش اشتغال ایالات متحده خوب بود و باعث رشد دلار شد که طبیعی است. با این حال، در شرایط شیوع کووید-19، دلار آمریکا به‌عنوان دارایی امن محسوب می‌شود، بنابراین هنگامی که داده‌های مثبتی از ایالات متحده دریافت می‌کنیم، اشتهای ریسک افزایش پیدا می‌کند. این کار زمانی برای خریداران دشوارتر می‌شود که بدانیم فروشندگان هدفشان را روز 1.1190 قرار داده‌اند. اگر یورو از سطح فعلی رشد کند، می‌توانیم هدفمان را به 1.1295اصلاح کنیم.  

شارك

يوجد موقع إلكتروني أفضل لك

تم مؤخرًا إطلاق موقع إلكتروني جديد ورائع والذي يقدم خدمات تتلاءم بشكل أفضل مع موقعك الجغرافي!

تفضل بالتسجيل هنا لتحصل على المكافأة الترحيبية %30